Тараканівський форт – унікальна фортифікаційна споруда кінця ХІХ століття. В результаті третього поділу Польщі, коли Галичина була захоплена Австрією, кордон між Австрією та Російською імперією став проходити по лінії Збараж-Броди-Берестечко-Сокаль. Для укріплення кордону Російської імперії царське керівництво споруджує декілька фортифікаційних споруд. Однією з них є Тараканівський форт, який був збудований у 1885-1890 роках силами головного інженерного управління при військовому міністерстві Російської імперії.

Тараканівський форт був побудований на високому пагорбі, який є продовженням цілого каскаду пагорбів, що тягнуться на захід до Повчанської височини. По одну сторону від нього проходила залізниця Київ – Львів, по іншу – лівий берег болотистої долини річки Ікви.

До будівництва форту були причетні видатні фортифікатори: К. Величко, Тотлебен, Баумгартен, перший комендант форту Бєліков.

Ця оборонна споруда являла собою бетонно-земляне укріплення, збудоване із використанням цегли, цементу, чавунно-ливарних деталей, з яких форми-перекриття і двері, які зачинялись герметично, сходи, лази. Форт мав автономне водопостачання з трьома колодязями всередині, гасовий двигун і динамомашину для освітлення та вентиляції; телеграф і телефон; лазню, медичну частину, продуктові склади, розраховані на 2-х місячний запас. У 1901 році було побудовано і обладнано гарнізонну фортечну церкву за російсько-візантійським стилем. Великою подією був приїзд російського царя Олександра ІІІ з сім’єю у 1890 році під час святкування відкриття Тараканівського форту.

До 1905 року Тараканівський форт використовувався як фортеця-склад. Під час Першої світової війни наприкінці вересня 1915 року форт зайняли австрійські війска. Руйнування форту відбулись під час бойових дій Першої кінної армії проти білополяків, а також влітку 1916 року під час Брусилівського прориву на південно-західному фронті. Після Першої світової війни він назавжди втратив своє стратегічне призначення.

Географічні координати

Довжина: 50.36321423375325 Ширина: 25.716214682254872

Тараканівський форт

Unnamed Road, Рівненська область, Украина
Дивіться також

Садиба “Хутір Касень”

детальніше

Скульптури в парку Шевченка

детальніше

Дубенський замок

детальніше
Події / заходи

Тарас Бульба 2019

19.07.2019 - 21.07.201910:00 - 00:00
детальніше
Підписуйтесь на оновленя порталу
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле

Залиште свої данні, щоб не пропустити жодної важливої події. Ми не розсилаємо спам - лише актуальна інформація, яка вас цікавить.

Натискаючи «Підписатися», ви надаєте згоду на опрацювання ваших персональних данних та погоджуєтесь із Політикою конфіденційності порталу «Візит Дубно»