Костел та монастир бернардинів заснував власник міста князь Януш Острозький у 1614 році, продовжували будівництво князі Заславські, Сангушки та Любомирські. Розташування костелу і монастиря на околиці міста збільшувало його обороноздатність. Могутня вежа-дзвіниця костелу виконувала сторожові і оборонні функції. У східній частині монастиря розташовувався сад із плодовими деревами. Крім будівель у межах садиби монастиря, йому належали будинки за огорожею. З півночі був розташований дерев’яний дім –  т. зв. «бровар», який служив пивоварнею. З південної сторони, яка веде до центру міста, костелові належав будинок шпиталю для бездомних.

У другій половині ХVІІІ ст. у костелі споруджено декілька вівтарів у стилі рококо. У створенні цих вівтарів приймали участь учні відомого майстра різьби – львівського скульптора Іоана Пінзеля, якого називають українським Мікеланджело. В підземеллях цього собору знаходились гробниці шляхетських родів Любомирських, Іллінських, Франковських. Підземний хід, який вів з оборонного рову до крипт костелу, описав М. В. Гоголь у всесвітньо відомій повісті «Тарас Бульба».

У  1855 році костел посвячують у православний Свято-Миколаївський собор. У 1909 році Свято-Миколаївський собор був переведений у новозбудовану Свято-Іллінську церкву, а в бернардинських будівлях відкрили жіночий православний монастир.

З приходом польської влади у 1921 році сюди повернулися бернардини, а вже у 1928 році вони залишили монастир. Тоді ж у будівлях монастиря засновують духовну семінарію візантійсько-словянського обряду.

Після Другої світової війни в монастирі розташували фабрику художньої галантереї і змінили зовнішній вигляд кляштора до невпізнання. У костелі облаштували склад.

З 1993 року у костелі знаходиться Свято-Миколаївський собор.

Географічні координати

Довжина: 50.41880766830062 Ширина: 25.73468110045178

Свято-Миколаївський собор (Костел та монастир бернардинів)

вулиця Данила Галицького, 24, Дубно, Рівненська область, Украина, 35604
Дивіться також

Дубенський замок

детальніше

Садиба “Хутір Касень”

детальніше

Скульптури в парку Шевченка

детальніше

Тараканівський форт

детальніше
Події / заходи

Тарас Бульба 2019

19.07.2019 - 21.07.201910:00 - 00:00
детальніше
Підписуйтесь на оновленя порталу
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле

Залиште свої данні, щоб не пропустити жодної важливої події. Ми не розсилаємо спам - лише актуальна інформація, яка вас цікавить.

Натискаючи «Підписатися», ви надаєте згоду на опрацювання ваших персональних данних та погоджуєтесь із Політикою конфіденційності порталу «Візит Дубно»