Костел та монастир кармеліток є визначною пам’яткою культової архітектури міста Дубна. Комплекс споруд був створений у XVII-XVIII ст. у стилі бароко. Він складається з мурованого костелу, корпусу келій та мурованої брами в південній частині, де і розташований головний вхід до корпусу.

У 1890 році вся територія кармелітського монастиря разом з будівлями за царським указом була передана Хрестовоздвиженській пустині, а черниці були переведені в інше місце. Костел перетворили в церкву на честь преподобного Іова Почаївського. Над в’їздною брамою було надбудовано дзвіницю, а над костелом – високий шпиль з банею.

В 1922 році костел та монастир був переданий кармелітам босим. Але незабаром монастир перейшов до католицьких черниць – сестер Провидіння. Вони утримували тут дитячий притулок і школу. Крім того, тут було професійне училище, яке називалось «Школа заводова». В монастирі черниці викладали загальноосвітні предмети, а також навчали домашнього господарства, крою та шиття, гаптувати золотою та срібною ниткою. В цьому закладі навчались не тільки дівчата-польки, але й українки. В народі черниць називали «панянками». Це дало назву «Панєнської вулиці», що вела в монастир. Нині – це вулиця Шевченка.

Після вересня 1939 року монастир було ліквідовано. В 1946 році у колишніх монастирських будівлях був розміщений медичний заклад – онкодиспансер. Нині  – це онкологічний хоспіс, яким опікується Дубенський медичний коледж.

Географічні координати

Довжина: 50.42634177894403 Ширина: 25.741743106082822

Костел та монастир кармеліток

вулиця Тараса Шевченка, 54, Дубно, Рівненська область, Украина, 35600
Дивіться також

Скульптури в парку Шевченка

детальніше

Тараканівський форт

детальніше

Садиба “Хутір Касень”

детальніше

Дубенський замок

детальніше
Події / заходи

Тарас Бульба 2019

19.07.2019 - 21.07.201910:00 - 00:00
детальніше
Підписуйтесь на оновленя порталу
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле

Залиште свої данні, щоб не пропустити жодної важливої події. Ми не розсилаємо спам - лише актуальна інформація, яка вас цікавить.

Натискаючи «Підписатися», ви надаєте згоду на опрацювання ваших персональних данних та погоджуєтесь із Політикою конфіденційності порталу «Візит Дубно»